Pozycjonowanie wizytówki Google dla mechanika z Krakowa

4.9/5 - (25 votes)
lokeo wyniki kampanii pozycjonowanie wizytówki google

Efekty 6 miesięcznej kampanii SEO

Wzrost konwersji
+ 0 %
Wzrost ruchu
+ 0 %

Przedstawiamy efekt kampanii SEO dla naszego klienta – mechanika z Krakowa.

Wstęp

Z klientem współpracujemy od 2008 roku, ale działania związane ze stworzeniem nowych wizytówek osiągnęliśmy w ciągu 6 miesięcy. Na początku kampanii skupiliśmy się na przygotowaniu szczegółowego audytu oraz stworzeniu planu optymalizacji. Po wyeliminowaniu wszystkich błędów i osiągnięciu wysokich pozycji dla fraz związanych z usługami oferowanymi przez klienta skupiliśmy się na frazach dotyczących mechanika dla konkretnych marek samochodowych.

Cel

Klient prowadzi nowoczesny serwis samochodowy i zależało mu, by dowiedzieli się o nim nie tylko klienci ogólni, ale właściciele konkretnych marek, dlatego też, naszym kolejnym celem było dotarcie do posiadaczy aut takich, jak Audi, Ford, Skoda, BMW.

Kierowanie wszystkich marek na stronę główną, nie było dobrym pomysłem, ponieważ przy tak dużej konkurencji, wyniki nie byłyby zadowalające. Postanowiliśmy stworzyć dedykowane wizytówki Google dla każdej z marek, opisując je jako Serwis samochodowy + nazwa marki. Stworzyliśmy dedykowane podstrony z opisem usługi i oferty – dzięki temu witryna stała się widoczna dla grupy docelowej, wzrósł na niej ruch, a cel naszego Klienta został spełniony.

Efekty

Rozwiązanie

Przed rozpoczęciem działań pozycje słów kluczowych prezentowały się następująco:
wizytówka google wpływ na pozycjonowanie seo

Po stworzeniu dedykowanych podstron i wizytówek sytuacja prezentuje się następująco i utrzymuje się do dziś:

wizytówka google maps a pozycjonowanie lokalne

Podsumowanie

Prowadząc biznes lokalny oraz prowadząc działania marketingu internetowego, nie zapomnij o założeniu profilu w Google Moja Firma. Wizytówka to nie tylko dobry sposób na zwiększenie pozycji strony w wynikach wyszukiwania, ale również zbudowanie zaufania wobec marki poprzez pozytywne opinie klientów, którzy skorzystali z Twoich usług!

Scroll to Top