Pozycjonowanie firm w Poznaniu.

Poznań z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów – zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Malownicze, kolorowe kamieniczki i słynne koziołki sprawiają, że wiele osób wybiera to miasto na weekendowy city break czy wakacyjny wypad.

Jeśli prowadzisz lokalny biznes w Poznaniu, sprawdź jak możesz dotrzeć do swoich klientów!

pozycjonowanie stron poznań
pozycjonowanie stron w poznaniu

Poznań jest również miastem akademickim – Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet im. Adama Mickiewicza sprawiają, że wielu studentów przybywa tu na naukę, a często również zostaje po skończonych studiach. Korzystają na tym lokalne restauracje, bazy noclegowe i inne lokalne biznesy.

Aby jednak uczynić biznes dochodowym, trzeba znaleźć sposób, aby dotrzeć do potencjalnych klientów – wybór wszelkiego rodzaju usług jest obecnie ogromny. Nie wystarczy zwykły marketing – warto zadbać o dobrej jakości pozycjonowanie lokalne, które pomoże wypromować markę i dotrzeć do dużej liczby potencjalnych klientów. Nasza firma specjalizuje się w tego typu usługach – współpracujemy z firmami z całej Polski, także z Poznania i skutecznie dbamy o ich widoczność w wyszukiwarce.

Dla jakich firm najlepiej sprawdza się pozycjonowanie lokalne?

Przede wszystkim – dla takich, które działają na konkretnym, zawężonym terenie – w mieście, dzielnicy czy w miejscowości.

Jest kierowane do lokalnych mieszkańców, co pozwala znacząco zmniejszyć konkurencję i dotrzeć do klientów rzeczywiście zainteresowanych daną usługą czy produktem. Pozycjonowanie pozwala lokalnym biznesom osiągnąć niewielkim kosztem wysokie wyniki w wyszukiwarce, często wyższe niż duże koncerny z ogromnym budżetem na marketing. Najlepiej sprawdza się w przypadku firm, których usługi są świadczone na terenie danego miasta – hydraulików, fryzjerów, lokali gastronomicznych itp.

Jakie działania obejmuje pozycjonowanie lokalne?

Optymalizacja strony internetowej

Są to przede wszystkim działania optymalizacyjne na stronie klienta, tak, aby była ona dobrze widoczna w wyszukiwarce i przyjazna dla potencjalnych klientów. W przypadku lokalnych firm niezwykle ważne są dane teleadresowe, które pozwalają potencjalnym klientom dotrzeć do firmy – warto zadbać, aby znajdowały się na stronie nie tylko w zakładce ,,kontakt’’ ale również na stronie głównej.

Darmowy audyt SEO

Dla każdej firmy przeprowadzamy audyt SEO, podczas którego szczegółowo analizujemy witrynę,  konkurencję oraz planujemy działania pozwalające osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Content marketing

Dla naszych klientów tworzymy również unikalne treści do umieszczenia na stronie – dzięki temu jest ona uznawana za wiarygodną dla robotów Google i przyjazna dla użytkowników. Dbamy również o umieszczenie nazwy miasta w tytułach podstron i meta opisach, tak, aby nie było wątpliwości co do lokalizacji danej firmy.


Siedziba naszej firmy znajduje się w Poznaniu, ale obsługujemy klientów z całej Polski. Z sukcesem prowadzimy wiele kampanii pozycjonowania na terenie Poznania.

Przykładowa kampania pozycjonowania prowadzona  w Poznaniu.

poznań pozycjonowanie stron
pozycjonowanie stron poznań

Zadzwoń do nas!

Scroll to Top